05.10.2016

Хуманитарната манифестација „Напред розово“ се организира по осми пат, а сите собрани средства ќе бидат наменети за реализација на планираните активности на Здружението „Борка“ за…

27.09.2016

На овој линк можете да се регистрирате и да учествувате на настанот во сабота https://www.smartrace.club  Ве очекуваме!

27.09.2016

Еве како се подготвуваат БОРКИТЕ:

27.09.2016

Еве како изгледаше Напред Розово минатата година…

20.05.2014

Погледнете фотографии од настанот.

14.06.2013

Погледнете фотографии од настанот.

07.06.2013

Танцувачкото студио “МАК” од Куманово постои повеќе од 9 години под водство на кореограф Мерлин Стојановска. На државните натпревари неколку пати е државен шампион во…

07.06.2013

Официјален пијалок на “Напред Розово’13-чекори против ракот на дојка” ПЕЛИСТЕРКА Обична!

05.06.2013

Во сабота на 8-ми јуни, пред розовата прошетката, Зумба загревање со тимот на Fit One! Напред Розово!

Организатори